Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 120 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Mieczysław Skowroński kandydat do Sejmu RP Okręg wyborczy 19, Lista (4) Lista warszawska, pozycja 25

wtorek, 13 września 2011 9:58

Jestem urodzony w Warszawie i mam tyle samo lat co Pałac Kultury i Nauki

 

 

 

Mieczysław Skowroński urodził się w Warszawie 27 października 1955 roku. Żonaty, ma jedna córkę. Przed studiami pracował w domach towarowych w Sztokholmie i w Postbanku. W latach 1982-86 studiował ekonomię na Uniwersytecie w Uppsali w Szwecji. Po uzyskaniu dyplomu Bachelor of Science in Business Administration and Economics pracował w firmie ubezpieczeniowej Trygg-Hansa a następnie w zarządzie Komunikacji Miejskiej Sztokholmu SL. Po przeprowadzeniu się do Malmo podjął pracę w Zarządzie Szpitalami Miejskimi MAS. Aktywny członek „Solidarności” w Malmo. W okresie transformacji ustrojowej w Polsce prowadził własną firmę konsultacyjną dla inwestorów skandynawskich i polskich. To zadecydowało o wyjeździe w 1992 roku na dwa lata do stolicy Estonii Tallina, jako doradca handlowy z ramienia Szwedzkiej Izby Handlowej. Po powrocie prowadził własną działalność handlową przez kilka lat. W końcu tęsknota za krajem ojczystym wzięła górę i obecnie jest w rodzinnej Warszawie od kilkunastu lat. Właściciel firmy zabawkarskiej Ufostar. Politykiem i dyplomatą, jak sam mówi, był od dziecka. Mieszkał w takich krajach, jak Finlandia, Indie, Dania, Szwecja, USA, Estonia. Zna kilka języków obcych. Łącznie przebywał 35 lat poza granicami kraju. Wydarzenia ostatnich lat spowodowały, że postanowił czynnie włączyć się w kształtowanie przyszłości polskiej polityki. Z przekonania jest socjalistą w szwedzkim znaczeniu tego słowa i sympatykiem ruchu socjaldemokratycznego w zjednoczonej Europie. Chciałby bardzo, aby słowa znakomitego polityka Olofa Palmego były znane także w Polsce: „Jesteśmy niestrudzonymi reformistami w ciągłym reformowaniu naszego życia” . Chce budować nowy model państwa, w którym wszyscy razem będą uczestniczyć i brać odpowiedzialność za siebie i za Polskę. Był inicjatorem protestu pod hasłem : „ Polska jest kolonią Watykanu ” z okazji przyjazdu do Polski szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso w październiku 2006. Obecnie jest inicjatorem stowarzyszenia „ Ruch Niepodległej Polski ” . Z ramienia partii RACJA Polskiej Lewicy kandydował do sejmiku mazowieckiego z listy Lewica i Demokraci w 2006 roku. Kandydował jako niezależny kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy PPP w wyborach 2009r. Ostatnio kandydował bez powodzenia na Przewodniczącego RACJI Polskiej Lewicy w 2010 roku. W 2010 działał w Polskim Forum Społecznym. Obecnie wprowadza w życie Empowerment (nauki społeczne) - proces podniesienia duchowych, politycznych, społecznych i ekonomicznych zdolności jednostek i społeczności. Jako polityk nowej generacji bierze udział w wyborach parlamentarnych do Sejmu z ramienia Ruchu Palikota , lista warszawska, pozycja 25.

 

Informacja dla Polonii  - Kandyduje z okręgu 19 na który głosuje Polonia. Proszę o wsparcie.


Podziel się
oceń
10
5

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 004 937  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

O mnie

Reformator/polityk gospodarczo-społeczny. Kandydat niezależny do Parlamentu Europejskiego z listy PPP w wyborach 2009r. Kandydował na Przewodniczącego RACJI Polskiej Lewicy w 2010 roku. Wykształcenie wyższe ekonomiczne Uniwersytet w Uppsali, Szwecja.

O moim bloogu

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest ko...

więcej...

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest kolonią Watykanu. Poland is Colony of a Vatican. 

schowaj...

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1004937

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl