Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 120 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


To jest złoto , które żydzi ukradli Carowi !

sobota, 29 sierpnia 2015 8:54

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski zgłasza roszczenie do "złotego pociągu" !
To jest złoto , które żydzi ukradli Carowi !

Kolejka do "złotego pociągu". Nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów.

Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ŻYDOFASZYSTOWSKA POLSKA !

niedziela, 23 sierpnia 2015 23:54

ŻYDOFASZYSTOWSKA  POLSKA  ! (1).jpg


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

NATO na froncie wschodnim !

niedziela, 23 sierpnia 2015 23:30

NATO na froncie wschodnim ! (1).png


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Przesłanie do głosującej trzody !

piątek, 21 sierpnia 2015 17:00

Przesłanie do głosującej trzody !

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ŻYDOFASZYSTOWSKA POLSKA !

piątek, 21 sierpnia 2015 16:54

ŻYDOFASZYSTOWSKA  POLSKA  !

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

W Polsce mamy wielkie plaże wielkiego STALINA !

środa, 12 sierpnia 2015 7:02

W Polsce  mamy  wielkie  plaże  wielkiego  STALINA  !

 

Poddąbie


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sławiańskie Niebo !

niedziela, 09 sierpnia 2015 20:56

Sławiańskie Niebo !
W nocy z 12 na 13 sierpnia będzie można zobaczyć nawet 100 "spadających gwiazd" na godzinę.

 

Wyjątkowa noc. Najwięcej "spadających gwiazd"

 
 

W nocy z 12 na 13 sierpnia będzie można zobaczyć nawet 100 "spadających gwiazd" na godzinę. Miłośników astronomii czeka wtedy maksimum roju Perseidów. Wspólneobserwacjebędą odbywały się w wielu miejscach w Polsce, a największe szykuje Centrum Nauki Kopernik.

  

Nawet 100 "spadających gwiazd" na godzinę będzie można zobaczyć w nocy 12 na 13 sierpnia /©123RF/PICSEL
 
 

Spadające gwiazdy fachowo nazywane są meteorami. To okruchy skalne z kosmosu, które spalają się po wejściu atmosferę. "To, co wydaje nam się spadającą gwiazdą, w rzeczywistości jest zaledwie drobiną pyłu, często nie większą od ziarenka piachu. Wpada ona w ziemską atmosferę i na skutek tarcia o nią rozgrzewa się, ulega spaleniu, a ślad takiego procesu obserwujemy na niebie jako krótkotrwały, szybki błysk" - wyjaśnił PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki z planetarium Niebo Kopernika - Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie.

Najwięcej meteorów widać wówczas, gdy Ziemia zderzy się ze smugą gazu i pyłu pozostawionego przez jakąś kometę. Tak dzieje się co roku w lipcu i sierpniu, gdy nasza planeta spotyka się z materiałem pozostawionym przez kometę 109P/Swift-Tuttle. Ziemia przedziera się przez jej warkocz, a jego cząsteczki wdzierają się w ziemską atmosferę.

 
 

Maksimum spadających gwiazd - od 80 do 100 w ciągu godziny - będzie można zaobserwować w nocy ze środy na czwartek (czyli z 12 na 13 sierpnia). Na niebie pojawi się wtedy najpopularniejszy rój meteorów, zwanych Perseidami. Meteory zdają się wybiegać z konstelacji Perseusza, stąd ich nazwa - Perseidy.

Choć meteory najlepiej obserwować z terenów podmiejskich, to mieszkańcy miast również nie muszą rezygnować z tej astronomicznej atrakcji. "Aktywność meteorów w miastach nie jest tak widoczna, bo znikają one w łunie miasta, ale te najjaśniejsze, najbardziej atrakcyjne, z pewnością są widoczne. Można iść do parku, usiąść na skwerze czy placu, pójść na dach czy balkon i cierpliwie wpatrywać się w stronę nieba" - zaznacza Wójcicki.

Największe w Polsce wspólne obserwacje spadających gwiazd od kilku lat organizuje warszawskie CentrumNaukiKopernik. W tym roku zainteresowani wspólnym spoglądaniem w niebo mogą przyjść do CNK między godz. 21 a 2 w nocy. "Szacunkowe dane z ubiegłego roku wskazują, że spadające gwiazdy obserwowało u nas około 6,5 tys. osób. Spodziewam się, że tym razem może być ich około 10 tysięcy. Specjalnie z tej okazji powiększymy teren imprezy. W poprzednich latach obserwacje prowadziliśmy tylko z Parku Odkrywców, ale nasi goście przestają się tu już mieścić. W tym roku zapraszamy wszystkich też do pobliskiego skweru Kahla, znajdującego się nadstacjąmetra Centrum Nauki Kopernik" - wyjaśnił rozmówca PAP.

Podobnie jak w poprzednich latach - aby zaciemnić miejski krajobraz i ułatwić obserwacje - w Warszawie zgaszona zostanie iluminacja Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika i Parku Odkrywców. "Zgasną również światła stadionu PGE Narodowego, a Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminacje Mostu Świętokrzyskiego, Poniatowskiego i Śląsko-Dąbrowskiego, wyłączone zostanie również oświetlenie na skwerze Kahla" - opisał Wójcicki. Dodatkowo Warszawskie Metro wyłączy elementy oświetlenia naziemnej części stacji metra CentrumNaukiKopernik.

"W ubiegłym roku obiecywaliśmy, że wyłączymy również Księżyc i to się udało - żartował Wójcicki. - W tym roku obserwacje wypadają tuż obok w nowiu. Na niebie Księżyc pojawi się dopiero na kilkanaście minut przed wschodem Słońca i zupełnie nie będzie nam przeszkadzał".

Ze wspólnych obserwacji będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy Warszawy. "Tych wydarzeń w całej Polsce będzie dużo więcej. W tym roku miłośnicy astronomii dodatkowo się zmobilizowali, bo mieliśmy problem z zastrzeżeniem nazwy +Noc Spadających Gwiazd+" - przypomniał Wójcicki. Przez pewien czas nazwa była ona zastrzeżona - przez prywatnego przedsiębiorcę - jako znak towarowy w Urzędzie Patentowym".

"Na szczęście udało się ją odzyskać. Nie jest już niczyją własnością, w związku z tym ludzie chętnie z niej korzystają i +noce spadających gwiazd+ będą odbywały się w całej Polsce" - podkreślił Wójcicki.

 


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Żydofaszysta

sobota, 08 sierpnia 2015 21:21

zydofaszysta2.png


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Żydofaszysta

sobota, 08 sierpnia 2015 21:20

zydofaszysta (1).png


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Biedny Putin tym razem oberwało mu się za politykę Cara Wszystkich Sławian Mieczysława Wit

sobota, 01 sierpnia 2015 23:55

Biedny Putin tym razem oberwało mu się za politykę
Cara Wszystkich Sławian Mieczysława Witolda Skowrońskiego :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Putin-UFO-i-poczatki-ludzkosci-Rosyjska-propaganda-siega-po-mistycyzm-i-historyczne-falszerstwa,wid,17738997,wiadomosc.html?ticaid=11553f&_ticrsn=5

 

Putin, UFO i początki ludzkości. Rosyjska propaganda sięga po mistycyzm i historyczne fałszerstwa
Co mają ze sobą wspólnego Putin, UFO i zamierzchłe początki ludzkości? Nic - odpowie zdrowy psychicznie człowiek, żyjący w drugiej dekadzie XXI w. Innego zdania jest rosyjska propaganda, która sięga po mistycyzm i historyczne fałszerstwa, aby wywołać zbiorową manię wielkości swoich obywateli. Oczywiście w celu kontroli rodem z prozy Orwella. Co ciekawe, według propagandowej interpretacji historii Słowian Zachodnich, w tym przodków Polaków, właściwie wyparowaliśmy z kart dziejów.
Bolszewicy wymyślili inżynierię społeczną, której celem była budowa społeczeństwa doskonałego. Doskonałość równała się uległości osiąganej masowymi represjami, fałszowaniem historii i zakłamaniem rzeczywistości. Wywołano w ten sposób zbiorową schizofrenię, a nasilenie psychozy nastąpiło w epoce Stalina. 

W lipcu 2015 r. rosyjski socjolog Ilia Szablinskij ostrzegł publicznie, że duch Stalina wyszedł z grobu, bo społeczna atmosfera staje się uderzająco podobna do tej z okresu, gdy sprawował władzę. Jako dowód przytoczył ograniczenie wolności słowa i powódź kremlowskiej propagandy. O niebo subtelniejszej, ale z takim samym zamiarem - narzuceniem obrazu rzeczywistości. Jeśli mówi to reprezentant oficjalnej, bo prezydenckiej rady ds. praw człowieka, to warto zastanowić się nad chwytami kremlowskiej propagandy. 

Jeśli ktoś myśli, że rosyjskie media ograniczają się do nachalnego obwiniania USA, NATO i UE o wszelkie nieszczęścia, mylą się. Gra w propagandę składa się z kilku poziomów dla różnego rodzaju odbiorców. Największą grupę wyborców Putina stanowią przeciętni Rosjanie, którzy mało interesują się światem i polityką. Dlatego przekaz atakuje z najmniej spodziewanych stron. 

Podziel się
oceń
10
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 004 948  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

O mnie

Reformator/polityk gospodarczo-społeczny. Kandydat niezależny do Parlamentu Europejskiego z listy PPP w wyborach 2009r. Kandydował na Przewodniczącego RACJI Polskiej Lewicy w 2010 roku. Wykształcenie wyższe ekonomiczne Uniwersytet w Uppsali, Szwecja.

O moim bloogu

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest ko...

więcej...

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest kolonią Watykanu. Poland is Colony of a Vatican. 

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1004948

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl