Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 121 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Warszawa: Polska na rozdrożu - konferencja

czwartek, 19 kwietnia 2007 19:09
 
 
3 marca 2007 r. odbyła się w Warszawie  konferencja zorganizowana przez Partię Demokratyczną “Polska na rozdrożu”. Zebrali się na niej przedstawiciele liberalno-lewicowych elit III RP, m.in.: Bronisław Geremek, Janusz Onyszkiewicz, Krzysztof Janik i Aleksander Kwaśniewski.

W pierwszej sesji na temat Czy demokracja jest zagrożona? Zabrali głos: prof. Wiktor Osiatyński, prof. Bronisław Geremek, prof. Marek Safjan, i prof. Piotr Winczorek.

W sesji drugiej na temat: Wobec szansy europejskiej: skok cywilizacyjny czy stagnacja? Zabrali głos : prof. Jerzy Jedlicki, Olga Krzyżanowska, Magdalena Środa, Krysztof Bobiński i Witold Gadomski.

W trzeciej sesji na temat: Solidarna czy liberalna?: realny dylemat czy fałszywe pytanie? Zabrali głos: prof. Jerzy Osiatyński, prof. Lena Kolarska-Bobińska, Waldemar Kuczyński, prof. Jausz Majcherek, Janusz Onyszkiwicz, Jacek Żakowski.

Dyskutanci poświęcili czas przede wszystkim na krytykę obecnego układu rządzącego. Wszyscy analizowali rzeczywistość, czyli PiS razem z koalicją, która ciągle dostarcza nam wiele wrażeń. Wiktor Osiatyński zarysował socjotechnikę partii Kaczyńskich i winę rządów III RP, polegającą na nie budowaniu społeczeństwa obywatelskiego wraz z zapleczem instytucjonalnym. Lena Kolarska-Bobińska wskazała na brak polityki społecznej. Marek Safjan mówił o naruszaniu standardów demokratycznych, że społeczeństwo jest paraliżowane przez władzę. Jednakże wydaje mi się, iż większość panelistów cechował brak kontaktu z rzeczywistością. Przekonanie, że liberalno-lewicowa koalicja jest w stanie wypracować dobrą politykę za pomocą dobrych haseł, to stanowczo za mało. I następnie wygrać wybory z tym liberalnym i w mojej ocenie płytkim programem, jest snem zmęczonego starszego Pana! Osobiście postawiłem do szanownych panów profesorów bardzo konkretne pytanie, a mianowicie, że słyszę tylko słowo liberalna Polska, w każdej formie odmieniane ‘’ Liberalna ’’ – dla mnie to jest panowie ‘’zupa’’! Ja się pytam kiedy będzie główne danie – to znaczy solidarna i socjalna Polska?

MIECZYSŁAW SKOWROŃSKI


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rozmowa z kandydatem RACJI M. Skowrońskim

czwartek, 19 kwietnia 2007 16:23
30 październik 2006

Rozmowa redakcji portalu RACJI PL z Mieczysławem Skowrońskim, kandydatem partii do Sejmiku Mazowieckiego z okręgu siedlecko-ostrołęckiego, ekonomistą, przedsiębiorcą, który spędził 35 lat w Szwecji, pracował też w Estonii. Jak sam się określa, jest socjalistą w rozumieniu szwedzkim, od wielu lat związanym z polityką i dyplomacją.

Redakcja: - Jest Pan kandydatem z koalicji Lewica i Demokraci do sejmiku mazowieckiego okręg siedlecko-ostrołęcki lista 6 na 7 miejscu z partii RACJA. Dlaczego Pan kandyduje w wyborach samorządowych?

M. Skowroński:  - Do pewnego czasu byłem biernym obserwatorem wydarzeń w naszym kraju. Lecz jak przystało na prawdziwego mężczyznę po prostu nie wytrzymałem i postanowiłem włączyć się do życia politycznego w naszym kraju. Dość mam błaznów i różnych cwaniaków co wkręcają się to tu to tam, tylko po to by znowu mnie oszukać i w końcu zrobić ze mnie biedaka mieszkającego w kartonie.

- Jakie ma pan predyspozycje na lidera?

- Jestem po prostu inny. Mieszkałem większość swego życia w Skandynawii, gdzie chodziłem do szkół i skończyłem Uniwersytet. Pracowałem w zarządach przedsiębiorstw komunalnych w Sztokholmie i w Malmo, jak również jako konsultant Szwedzkiej Izbie Handlowej w Tallinie (Estonia). Jestem właścicielem firmy produkującej zabawki Ufostar. Znam języki obce. Moje doświadczenia i wiedza na pewno pozwoli mi na realizację wszelkich potrzeb związanych z pracą dla społeczeństwa.

- W jakiej Polsce chciałby Pan mieszkać?

- Bardzo chciałbym, aby Polska była państwem wygodnym do życia dla wszystkich mieszkańców. To znaczy, takim, w którym nie mamy barier do pokonywania każdego dnia, kiedy mamy cokolwiek załatwić. Zyczyłbym sobie administracji publicznej i samorządowej dostosowanej do potrzeb obywateli, dostepnej, sprawnej w załatwianiu spraw obywateli, wyręczającej obywateli w wielu czynnościach. W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej konieczne i uzasadnione. Racjonalizować i wprowadzać nowe pomysły na rzecz oszczędzania czasu mieszkańców.

- Co według Pana jeszcze nie jest realizowane w miastach?

- Kwestia dostosowywania ulic i domów dla niepełnosprawnych, powinna być poruszana na zebraniach samorządowych częściej i realizowana bez zwłoki.Nie słyszałem, aby któryś z kandydatów do wysokich stanowisk w samorządach chociaż wspomniał o tych bardzo istotnych i bolących sprawach dla sporej grupy naszych obywateli. Nikt i nic nie mówi o tej grupie społeczeństwa, w której każdy z nas może znaleźć się już następnego dnia. Jest mi po prostu wstyd za moich współkandydatów.

- Co jeszcze leży Panu na sercu?

- Chciałbym też, aby państwo inwestowało w edukację i dbało o niezależny światopogląd naszych obywateli. Żeby państwo stało na straży wolności sumienia, które to są największą wartością dla każdego wolnego człowieka. Tu chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że jakakolwiek indoktrynacja religijna w szkołach publicznych jest sprzeczna z Konstytucją RP i jest szkodliwa dla rozwoju umysłowego młodego pokolenia.
Świat jest bardzo wyrachowany, dlatego polska młodzież nie może być w jakikolwiek sposób odmienna czy zabobonna w stosunku do rówieśników za granicą. Dbajmy o świadome decyzję młodych Polaków, aby były celne i dojrzałe!

- Dla czego wybrał Pan w Polsce właśnie RACJĘ Polskiej Lewicy?

- Bo jest to partia prawdziwie lewicowa i socjaldemokratyczna. Program partii i cel pokrywa się z moimi przekonaniami. Ludzie RACJI są bardzo zaangażowani w to co robią. Po prostu wszyscy są bardzo oddani dla wspólnego dobra, jakim powinna być Polska, to znaczy: 1) nowoczesnym świeckim państwem, 2) o wolnorynkowej gospodarce z socjalnym zapleczem i częściowym interwencjonizmem państwa na tyle, by nie było ludzi ubogich, a jednocześnie by mogła istnieć konkurencja i własność prywatna, 3) z nauką i edukacją finansowaną z budżetu państwa, o niezwykle wysokim standardzie, 4) o odpartyjnionych strukturach państwowych.

- Co jeszcze chciałby Pan powiedzieć wyborcom?

- Chciałbym, aby w dniu 12 listopada zagłosowali na szczęśliwą 7 na liście Nr 6 koalicji Lewica i Demokraci, okręg siedlecko-ostrolęcki.

Dziękuję za rozmowę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Unio pomóż !

czwartek, 19 kwietnia 2007 11:53

Apel do EU poskutkował! Unia pomogła. Watykan dostał piłką w nos ! HURRA! Za pomocą UEFA Polska i Ukraina będzie cywilizowana w Europie! Nie ma to jak sport i obcokrajowcy o poglądach ateistycznych wśród ciemnogrodu ! HA ! HA !


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

24.03.2007 Stop Wojnie

niedziela, 01 kwietnia 2007 17:11

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 004 919  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

O mnie

Reformator/polityk gospodarczo-społeczny. Kandydat niezależny do Parlamentu Europejskiego z listy PPP w wyborach 2009r. Kandydował na Przewodniczącego RACJI Polskiej Lewicy w 2010 roku. Wykształcenie wyższe ekonomiczne Uniwersytet w Uppsali, Szwecja.

O moim bloogu

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest ko...

więcej...

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest kolonią Watykanu. Poland is Colony of a Vatican. 

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1004919

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl