Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 120 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Polska nie jest najważniejsza

wtorek, 25 stycznia 2011 10:35

Polska nie jest najważniejsza Piotr Ikonowicz | 21.01.2011 (1383)

Polska nie jest najważniejsza. Zbyt wielu musiało stąd uciec, żeby przetrwać, ocalić godność, człowieczeństwo.

Grażynka miała piękną małą córeczkę. Wyglądała na okaz zdrowia, była pełna życia i radości. I nagle zachorowała na białaczkę. Grażynka jest biedna, wychowała się w domu dziecka, leki były drogie. Zwróciła się do pomocy społecznej o pieniądze na leki. Zwlekano tak długo, że zasiłek na leki przekwalifikowano na zasiłek pogrzebowy. Polska nie jest najważniejsza. Agnieszka jest bezdomna. Urodziła drugie dziecko. Dziecko bezdomnej nie ma numeru PESEL. Nie można go nawet zaszczepić, nie ma prawa do leczenia. Polska nie uznała dziecka Agnieszki. Ja nie uznaję Polski. Bo odwróciła się do nas plecami. Polska zabijała w Iraku, zabija w Afganistanie. W Polsce są szkoły, w których dla dzieci romskich jest osobne wejście. W Polsce torturowano więźniów na życzenie CIA. Polski prezydent mówi o strzelaniu do ludzi w Afganistanie jak o polowaniu. Po polskiej stolicy jeżdżą autobusy prywatnej firmy, których kierowcy zarabiają 3.20 zł brutto na godzinę. W Polsce pracuje się najdłużej. Według danych Eurostatu, co czwarte polskie dziecko jest niedożywione, a polski premier nadyma się z powodu „dobrych” wskaźników gospodarczych. Większość Polaków nie korzysta z urlopów wypoczynkowych. Ulubionym miejscem wypoczynku premiera jest Grecja. Polacy kochają swego premiera. Ale czy Polacy kochają dzieci? Tak, raz do roku sypią do puszek Owsiaka drobne. A ten spokojnie wzywa do prywatyzacji szpitali i przyjmuje entuzjastycznie datki od sprywatyzowanego szpitala w Kostrzyniu. Między jedną a drugą edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy ludzie mrą jak muchy na nie wykupione recepty i w długiej kolejce do lekarza specjalisty. A równiachy z radia i telewizji bez ustanku krzyczą WOW! Świątecznej pomocy nie otrzymała pani Maria, uboga emerytka, która po śmierci męża nie mogła już nastarczyć na czynsz. Wyeksmitowana przez miasto stołeczne do baraku na Przeworskiej. Przed świętami kazano jej się wynieść z pomieszczenia tymczasowego na ulicę. Zmarła na wylew dzień przed Wigilią. 

I nie ma, co szukać łatwych usprawiedliwień. Pozwoliliśmy na to. Pozwalamy codziennie. To prawda, do inwazji na Czechosłowację nas zmuszono. Ale czy wiadomo coś o jakimś bohaterze, który odmówił? Czy jest polski Otto Schimek?1 Nie ma. A do Iraku i Afganistanu polecieliśmy już na ochotnika. Honor munduru? To chyba jakieś żarty. To pijany generał Błasik w kabinie prezydenckiego samolotu i dzielni wojacy, którzy rozstrzelali z moździerzy wioskę Nagar Khel! 

To prawda, że istnieje międzynarodowy kapitał. Ale czy ktoś nam każe być forpocztą, najpilniejszym uczniem w klasie prywatyzacji i likwidacji świadczeń socjalnych? W sąsiedniej Słowacji sklepy Tesco nie działają w weekendy i zamykają na noc. U nas są czynne 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W Czechach nie oddaje się spadkobiercom kamienic z lokatorami, których można wyrzucić na bruk. W Czechach oddaje się 20% wartości budynków po odliczeniu amortyzacji. Według raportu UE w Rumunii i Bułgarii zasypuje się przepaści społeczne, likwiduje biedę, w Polsce (według tych samych unijnych danych) rozwarstwienie narasta a nie maleje. 

W wyniku czołowego zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym volvo na miejscu zginęło 16 osób, dwóch rannych zmarło po przewiezieniu do szpitala. Jak podkreślił, rzecznik policji, „pasażerowie nie mieli szans na przeżycie, bo podróżowali w fatalnych warunkach. Siedzieli na skrzynkach, deskach, na prowizorycznie przygotowanych siedziskach” – opowiadał. Jechali stłoczeni jak bydło do nędznej roboty przy zbieraniu jabłek, za nędzne grosze. Żeby jakoś przeżyć. I nie udało się. Nie uda się też górnikom, jeżeli rząd podniesie wiek emerytalny do 67 lat, bo tyle przeciętnie żyje w Polsce górnik. 

Młody człowiek tłumaczy swój emigracyjny wybór spokojnie, bez zacietrzewienia: „…między innymi dlatego wyjechałem do kraju, w którym mimo kryzysu i bankructwa elit politycznych żyje się ludziom jakby normalniej, po ludzku jakoś tak...” No właśnie. Po ludzku. Bo to nie Polska jest najważniejsza. Polska to jeden wielki wstyd. Ważny jest człowiek.

Otto Schimek (ur. 5 maja 1925 w Wiedniu, zm. 14 listopada 1944 w Lipinach) – austriacki żołnierz, służący w czasie II wojny światowej w Wehrmachcie, prawdopodobnie rozstrzelany za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach. Schimek w czasie służby w Wehrmachcie udawał jedynie, że strzela lub też specjalnie pudłował. Za to też miał zostać brutalnie pobity a później z kolei osadzony w areszcie, gdzie miał oczekiwać na egzekucję. Wtedy też miał dostać ostatnią szansę na ułaskawienie, którą miało być wzięcie udziału w likwidacji polskich zakładników. Gdy nie zgodził się na to, został ostatecznie stracony. Jego grób znajduje się w Machowej.

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

"Przyłączyć część ziem Polski do Ukrainy!" ?

niedziela, 23 stycznia 2011 10:22

Nie dla politycznych łajdaków w Sejmie !

Treść opinii:

W 1948-50 Ojciec oficer Wojska Polskiego skutecznie wyłapywał bandy Bandery w polskich lasach . Dziś pseudo politycy od 20 lat w naszym kraju przyczyniają się do destabilizacji państwa polskiego ! Żądam przywrócenia rozumu w Polskim Sejmie !

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

"Rząd Tuska nie pozwolił na wybuch zimnej wojny"

środa, 19 stycznia 2011 23:14

Pisowskie kundle wyłapać i wysłać do Watykanu,

tam jest ich miejsce.  Prawdziwi Polacy brzydzą się Watykańskimi planami kolonizowania i prowadzenia wojny z Federację Rosyjską !

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SMOLEŃSK - Żądamy ulepienia wielkiego Bałwana !

środa, 19 stycznia 2011 0:34

SMOLEŃSK - Żądamy ulepienia wielkiego Bałwana !


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jak wygląda przestrzeganie praw człowieka w Polce ?

poniedziałek, 17 stycznia 2011 8:49

Urzędnik - kanalia dał nakaz rozbiórki legalnie wybudowanego mojego domu, bo nie odpowiedziałem w terminie 7 dni na list wysłany do mnie w czasie mego wyjazdu za granice ! Za stan polskich dróg i mój samochód z kwadratowymi kołami od dziur też żadna Watykańska święta krowa nie odpowiada ! O ZGROZO ! - to są rachunki do wyrównania !


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Ruch Poparcia Palikota dostał nowych skrzydeł na II Kongresie w Katowicach

niedziela, 16 stycznia 2011 23:06


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Papież do Polaków: podzielam Waszą radość!

niedziela, 16 stycznia 2011 14:31
Kolonialna radość z ogłupiałych Polaków - polityka śmierci ! Ambasada Ateizmu pozdrawia wszystkich !

1 Maj Polskim świętem pracy !

Niemiec likwiduje nam Święto pracy - 1 Maja !

Polacy po kij !

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czechy zamroziły kler !

czwartek, 13 stycznia 2011 20:19

Pijany katolicki rząd w samolocie Tu 154

czwartek, 13 stycznia 2011 8:51

 Pijany katolicki rząd w samolocie Tu 154


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Język do polityka z ul. Wiejskiej

środa, 12 stycznia 2011 21:43

Jak przyjechałem do kraju po wielu , wielu latach z zagranicy i normalnie rozmawiałem z robotnikami jak z ludźmi, to jeden taki elokwentny gość zwrócił mi uwagę ,że tak nie można w Polsce . Tu trzeba kurw nawsadzać i wyzwać od takich i takich żeby człek cokolwiek zrozumiał


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PO podzielona jak nigdy dotąd

poniedziałek, 10 stycznia 2011 11:36
Pozdrowienia z Ambasady Ateizmu !

Idziemy na demony ludzkości, na Watykan! Zrobimy raz na zawszę porządek demokratyczny w tej czarnej mafii ! Zatkniemy czerwony sztandar w oknie papieża !

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kolęda - Bóg w dom ?

piątek, 07 stycznia 2011 9:19

Uwierz w Boga i będziesz zgubiony !

Ambasada Ateizmu pozdrawia wszystkich !

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Znowu władza zrobiła nam smutny dzień ! I co ja na to ?

czwartek, 06 stycznia 2011 19:06


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Coś dla mocherku

czwartek, 06 stycznia 2011 0:42


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

2011 - wiatrem od morza !

czwartek, 06 stycznia 2011 0:15


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 004 966  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

O mnie

Reformator/polityk gospodarczo-społeczny. Kandydat niezależny do Parlamentu Europejskiego z listy PPP w wyborach 2009r. Kandydował na Przewodniczącego RACJI Polskiej Lewicy w 2010 roku. Wykształcenie wyższe ekonomiczne Uniwersytet w Uppsali, Szwecja.

O moim bloogu

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest ko...

więcej...

Car Wszystkich Sławian Mieczyslaw Witold Skowronski 

Mieczysław Skowroński jest inicjatorem stowarzyszenia Ruch Niepodległej Polski. Polish Independence Movement. Hasło: Polska jest kolonią Watykanu. Poland is Colony of a Vatican. 

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1004966

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl